فاصله شیراز تا تهران 930 کیلومتر است که تقریبا 10 ساعت طول می کشد. برای سفر جاده ای با اتوبوس از شیراز به تهران به پایانه های این شهر مراجعه و بلیط خود را تهیه کنید و یا از طریق سایت پایانه ها لیست اتوبوس ها را مشاهده و سرویس مورد نیاز خود را خریداری و رزرو کنید.
درباره تهران:
وسعت تقریبی تهران 700 کیلومتر مربع است که با حریم آن قریب دو هزار کیلومتر مربع مساحت دارد. جمعیت تهران حدود 8 میلیون نفر است که با احتساب شهر های استان و شهرکها در حدود 12 میلیون برآورد می‌شود. شورای شهر، تهران را به 22 منطقه شهری تقسیم کرده است. بزرگی و موقعیت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و جغرافیایی آن و تمرکز امکانات در مقایسه با سایر نقاط کشور، سبب شده بسیاری از مردم کشور برای کار، تحصیل، درمان، انجام امور اداری، خرید یا فروش کالا و تفریح به این شهر آمده و در آن ساکن شوند.
آبادانی تهران با ویرانی ری آغاز شد. دو بار حمله مغولان به ری و فرار مردم به مناطق اطراف باعث آبادانی مناطقی چون تهران گردید. دوره جدید شهرنشینی در تهران از سال 1300 هجری شمسی آغاز می شود که رشد سریع و دگرگونی های چشمگیری را باعث گردید.
تهران جاذبه های گردشگری زیادی دارد که در این مقاله به بهترین آنها اشاره ای خواهیم کرد.
کاخ گلستان محل اقامت پادشاهان سلسله قاجار از زیباترین بناهای پایتخت به حساب می آید که سابقه تاریخی آن به دوران صفویه بازمی گردد.
مجموعه سعدآباد در شمال غربی میدان تجریش واقع شده است. قدمت این کاخ به دوران قاجار و پهلوی برمیگردد. در بازدید از این مجموعه می توانید از موزه های مردم شناسی، مینیاتورآبکار، هنرهای زیبا، نظامی، بهزاد، موزه آب و موزه های میرعماد و فرشچیان دیدن نمایید.
عمارت مسعودیه مربوط به دوره قاجار است و در تهران، میدان بهارستان واقع شده است. باغ عمارت مسعودیه بادستور مسعود میرزا حاکم اصفهان، ملقب به ظل‌السلطان فرزند ناصرالدین شاه پس از آقامحمد در ۱۲۹۵ ق، به سرکارگری رضا قلی خان (ملقب به سراج الملک) در زمینی به وسعت حدود ۴۰۰۰ مترمربع و مرکب از بیرونی (دیوان خانه) و اندرونی و دیگر ملحقات بنا شده است. در واقع نام این عمارت نیز برگرفته از نام مسعود میرزا به مسعودیه شهرت یافته است.
خیابان ولیعصر در تهران با 18/5 کیلومتر طول بلندترین خیابان ایران و خاورمیانه است. در این خیابان پارک های قدیمی و باصفایی وجود دارد که می تواند محل خوبی برای تفریح و استراحت شما باشد. یکی دیگر از جاذبه های تهران پل طبیعت است. پل طبیعت تهران در منطقه عباس آباد تهران واقع شده و یک پل دو طبقه پیاده‌رو و غیرخودرویی است. این پل که از نمادهای شهر تهران است تنها جایی برای گذر نیست و طوری طراحی شده است که فضا و امکاناتی را برای گذراندن ساعاتی خوش و متفاوت در قلب شهر تهران فراهم می کند.
بام تهران
در شمالی ترین قسمت سعادت آباد و همجوار با مناطق کوی فراز بام تهران واقع شده است. در بام تهران به دلیل قرار گرفتن در دامنهٔ کوه و ارتفاعات شمالی تهران و با توجه به آب و هوای خوب مناطق تفریحی و توریستی از جمله بوستان پرواز و پارک ژوراسیک و همچنین هتل اسپیناس به وجود آمده است. بعلاوه مراکز خرید مدرنی در این منطقه در حال احداث می باشد.
اگر به بازدید از مکان های مذهبی علاقه دارید می توانید از امامزاده صالح دیدن کنید. این امامزاده در میدان تجریش واقع شده است.
بدون شک هر ایرانی که قصد مسافرت داخلی را داشته باشد تهران را انتخاب می کند.
برای وارد کردن مطلب جدید در مورد مسیر تهران به شیراز باید وارد سایت شده باشید