free statistics پایانه ها | خرید بلیط اینترنتی

09901334024 : پشتیبانی سایت

برای وارد کردن مطلب جدید باید وارد سایت شده باشید
بانه یک شهر مرزی است که در استان کردستان واقع شده است. شهر بانه افراد را به یاد بازارها و اجناس ارزان می اندازد. اگر قصد خرید به خصوص خرید لوازم الکتریکی دارید بانه مقصدی عالی برای شما است. فاصله تهران به بانه تقریبا 700 کیلومتر است.طی کردن این مسیر با سواری تقریبا 7:30 و با اتوبوس 10 ساعت طول می کشد. برای سفر از تهران به بانه چندین مسیر وجود دارد. بهترین گزینه برای سفر به بانه سفر هوایی از تهران به سنندج است. مسیر سنندج تا بانه 270 کیلومتر است که می توانید با اتوبوس یا ماشین شخصی آن را طی کنید. اگر می خواهید مستقیم به بانه سفر کنید می توانید به پایانه های مسافربری مراجعه کرده و بلیط خود را تهیه کنید و با خیالی آسوده عازم بانه شوید.
از جمله جاذبه های طبیعی بانه می توان به کوه آربابا اشاره کرد که شهر بانه در دامنه آن بنا شده است. ارتفاع این کوه 2170 متر است. آربابا، کوه سرسبز و بلند قامت، نماد زیبایی شهر بانه است.
زیارتگاه پیرمراد که در دامنه کوه آربابا بنا شده است یکی دیگر از جاذبه های این شهر است که افراد زیادی برای زیارت به آنجا مراجعه می کنند.
از جمله روستاهای گردشگر پذیر بانه می توان روستای شوی، نژو و نجنه علیا را نام برد. روستای نجنه طبیعتی زیبا و بکر دارد. در مسجد این روستا قرآنی تاریخی وجود دارد که متعلق به سال 978 هجری قمری است.
غار شوی در نزدیکی روستای شوی قرار گرفته است. این غار 267 متر طول دارد. دهانه این غار بسیار کوچک است و باید به صورت خمیده وارد آن شد. درون غار چاه های عمیق زیادی وجود دارد.
دریاچه سد بانه در 10 کیلومتری این شهر قرار دارد. در اطراف این دریاچه پوشش جنگلی بی نظیری وجود دارد و که زیبایی خاصی را در این ناحیه به وجود آورده است.